Senior & Junior Fixtures & Results
April 2015 | |||||
*** Wednesday 1st April *** | |||||
U16 Division | |||||
Brackla | 3 | v | 0 | Bridgend A | P Williams |
Bridgend B | 3 | v | 6 | Bryntirion | A Allin |
Cefn | 4 | v | 0 | Penyfai B | T Roberts |
Llangynwyd B | 3 | v | 0 | Pencoed A | N Smith |
Llangeinor B | 0 | v | 7 | Pencoed B | J Burns |
Penyfai A | 6 | v | 5 | Maesteg Park | P Jacka |
*** Thursday 2nd April *** | |||||
Court Coleman Reserve Division Cup 2nd Round | |||||
Bryncae | 3 | v | 2 | Broadlands | |
Reserve Division | |||||
Brynna | 2 | v | 1 | Tondu | |
Garw | 4 | v | 4 | Sarn | |
U14 Division | |||||
Brackla | 1 | v | 5 | Aberkenfig | A Allin |
Bridgend A | 1 | v | 9 | Pencoed A | P Williams |
Llan A | 5 | v | 0 | Llan B | S Smith |
Maesteg Park | 3 | v | 2 | Llangeinor A | J Burns |
U12 Division | |||||
Brynna | 1 | v | 9 | Maesteg Park | L Haines |
Bryntirion | 0 | v | 10 | Brackla | P Jacka |
*** Saturday 4th April *** | |||||
Nathaniel Car Sales Open Cup Quarter Finals | |||||
Brynna | 0 | v | 2 | Broadlands | L Haines |
Llangynwyd | 1 | v | 0 | Bryncae (P) | R Davies |
Penybont | 4 | AET | 4 | Pencoed | C Jones |
Pencoed won 3-2 on Penalties |
|||||
Red Valley | 2 | v | 3 | Brackla | B Mcglinchey |
Premier Division | |||||
FC Maesteg | 2 | v | 2 | Penyfai | N Smith |
Gilfach. Mods | OFF | Tondu | L Walker | ||
Llangeinor | 2 | v | 2 | Maesteg Park | J Burns |
Llanharan | 0 | v | 4 | Sarn | P Williams |
Reserve Division | |||||
Bettws | 2 | v | 2 | FC Maesteg | T Roberts |
Broadlands | 5 | v | 2 | Penyfai | |
Llanharry | 2 | v | 4 | Llangeinor | G Maddocks |
Maesteg Park | 1 | v | 1 | Sarn | M Scriberras |
Tondu | 2 | v | 0 | Garw | R Preece |
U16 Division | |||||
Brackla | 3 | v | 1 | Llangynwyd B | |
Cefn | 5 | v | 5 | Bridgend A | |
Llangynwyd A | OFF | Pencoed B | |||
Llangeinor A | 6 | v | 0 | Penyfai A | |
Pencoed A | 1 | v | 17 | Bryntirion | |
Penyfai B | 3 | v | 1 | Maesteg Park | |
Aber & Llangeinor B-Free Dates | v | ||||
U14 Cup 1/2 Finals | |||||
Pencoed A | 12 | v | 0 | Bridgend A | P Williams |
Penyfai A | OFF | Pencoed B | D Smith | ||
Penyfai A won - walkover |
|||||
U14 Division | |||||
Bryntirion A | 8 | v | 0 | Brackla | P Jacka |
Llangeinor A | 2 | v | 2 | Llan B | R Preece |
Maesteg Park | 5 | v | 3 | Llangeinor B | J Burns |
Llan A & Aber 14 A –Free Dates | v | ||||
U12 Division | |||||
Bryntirion | 3 | v | 3 | Brynna | M Rushmere |
Llan | 1 | v | 11 | Llangeinor | N Smith |
Pencoed | 1 | v | 3 | Brackla | A Allin |
Penyfai | 1 | v | 6 | Maesteg Park | S Smith |
*** Monday 6th April *** | |||||
U16 Division | |||||
Llangynwyd B | 0 | v | 2 | Penyfai B | K Thomas |
Pencoed B | 2 | v | 2 | Pencoed A | L Haines |
*** Tuesday 7th April *** | |||||
Premier Division | |||||
Brackla | 3 | v | 0 | Bryncae | R Davies |
Llanharan | 1 | v | 4 | Red Valley FC | L Walker |
Reserve Division | |||||
Llangeinor | 1 | v | 3 | Bettws | C Jones |
Llangynwyd | 5 | v | 2 | Sarn | S Woodward |
Llanharry | 2 | v | 0 | Brynna | D Woodward |
Pencoed | 6 | v | 0 | Penybont | L Barnard |
U14 Division | |||||
Bridgend A | 10 | v | 0 | Bryntirion B | R Preece |
Bryntirion A | 6 | v | 0 | Llan B | P Jacka |
Llangeinor A | 3 | v | 3 | Llangeinor B | M Baker |
Llan A | 4 | v | 1 | Brackla | K Thomas |
Penyfai A | 1 | v | 3 | Pencoed A | T Roberts |
U12 Division Cup Semi-Finals | |||||
Brackla | 3 | v | 8 | Llangeinor | M Scribberas |
Bryntirion Juniors | 0 | v | 6 | Maesteg Park | J Burns |
*** Wednesday 8th April *** | |||||
Premier Division | |||||
FC Maesteg | 4 | v | 0 | Broadlands | B Mcglinchey |
U16 Division | |||||
Bridgend A | 3 | v | 4 | Maesteg Park | J Dobbins |
Bryntirion | 8 | v | 2 | Llangeinor B | A Allin |
Llan B | 1 | v | 3 | Pencoed B | J Burns |
Llangeinor A | 0 | v | 0 | Brackla | P Williams |
Pencoed A | 0 | v | 3 | Bridgend B | L Haines |
Penyfai B | 3 | v | 3 | Cefn | P Jacka |
*** Thursday 9th April *** | |||||
Premier Division | |||||
Red Valley | 2 | v | 2 | Penyfai | S Woodward |
U16 Division | |||||
Pencoed B | 1 | v | 1 | Brackla | |
U14 Division | |||||
Bryntirion A | 1 | v | 2 | Pencoed A | J Dobbins |
Penyfai A | 5 | v | 1 | Llangeinor A | P Williams |
U12 Division | |||||
Llangeinor | 3 | v | 0 | Brynna | A Allin |
Maesteg Park | 10 | v | 2 | Pencoed | J Burns |
*** Saturday 11th April *** | |||||
Premier Division | |||||
Gilfach. Mods | 2 | v | 3 | Carne Rovers | D Woodward |
Llangeinor | 0 | v | 0 | Broadlands | B Mcglinchey |
Llanharan | 0 | v | 5 | Fc. Maesteg | G Smart |
Maesteg Park | 0 | v | 3 | Red Valley | R Davies |
Penyfai | 1 | v | 4 | Brackla | C Jones |
Bryncae - Free Date | |||||
Court Coleman Reserve Division Cup 1/4 Finals | |||||
Tondu | 3 | v | 2 | Brynna | S Woodward |
Llangynwyd | 2 | v | 0 | Cefn | J Dobbins |
Reserve Division | |||||
Broadlands | 3 | v | 3 | Maesteg Park | G Maddocks |
Fc. Maesteg | 2 | v | 1 | Garw | N Smith |
Penybont | 0 | v | 2 | Sarn | J Burns |
Bryncae - Free Date | |||||
U16 Division | |||||
Brackla | 7 | v | 1 | Cefn | T Roberts |
Bridgend B | 6 | v | 1 | Penyfai A | L Haines |
Llangeinor A | 8 | v | 1 | Bridgend A | M Scriberras |
Llangeinor B | 3 | v | 2 | Maesteg Park | R Preece |
Llangynwyd A | 6 | v | 1 | Pencoed B | P Williams |
U14 Division | |||||
Bridgend B | 1 | v | 1 | Pencoed B | R Preece |
Bryntirion B | 1 | v | 4 | Llangeinor A | M Rushmere |
Llan B | 3 | v | 6 | Bryntirion A | K Thomas |
Maesteg Park | 3 | v | 8 | Bridgend A | J Burns |
Pencoed A | 12 | v | 0 | Llangeinor B | P Jacka |
Penyfai A | 2 | v | 5 | Llan A | D Smith |
Aberkenfig - Free date | |||||
U12 Division | |||||
Llangeinor | 3 | v | 4 | Pencoed | P Williams |
Llangynwyd | 2 | v | 2 | Brynna | N Smith |
Penyfai | 2 | v | 3 | Bryntirion | S Smith |
*** Monday 13th April *** | |||||
U16 Division | |||||
Aberkenfig | 2 | v | 6 | Penyfai B | P Jacka |
Bridgend B | 4 | v | 2 | Pencoed A | J Dobbins |
Llan B | 0 | 3 | Cefn | ||
Penyfai A | 0 | v | 3 | Brackla | M Scriberras |
*** Tuesday 14th April *** | |||||
Premier Division | |||||
Brackla | 3 | v | 1 | Llangeinor | S Davies |
Bryncae | 7 | v | 1 | Llanharan | G Smart |
Tondu | 0 | v | 5 | Red Valley | S Woodward |
Reserve Division | |||||
Bettws | 2 | v | 2 | Pencoed | L Barnard |
Llangynwyd | 7 | v | 2 | Llanharry | C Jones |
U14 Division | |||||
Bridgend B | 1 | v | 1 | Llangeinor B | P Williams |
Llan A | 4 | v | 0 | Aberkenfig | N Smith |
Maesteg Park | 0 | v | 5 | Pencoed B | J Burns |
Pencoed A | 5 | v | 2 | Bridgend A | A Allin |
Penyfai B | 2 | v | 6 | Penyfai A | P Jacka |
U12 Division | |||||
Llangeinor | 0 | v | 3 | Maesteg Park | M Baker |
Llangynwyd | 1 | v | 1 | Bryntirion | K Thomas |
*** Wednesday 15th April *** | |||||
Reserve Division | |||||
Bryncae | 0 | v | 0 | Sarn | G Maddocks |
FC Maesteg | 2 | v | 2 | Tondu | B Mcglinchey |
Penyfai | 1 | v | 4 | Garw Sbgc | R Davies |
U16 Cup 1/4 Finals | |||||
Brackla | 2 | v | 0 | Pencoed B | P Williams |
U16 Division | |||||
Bridgend A | 0 | v | 2 | Pencoed A | L Haines |
Cefn | 1 | v | 10 | Bridgend B | J Dobbins |
Llan B | 1 | v | 11 | Bryntirion | K Thomas |
Llangeinor B | 0 | v | 9 | Llan A | M Baker |
Penyfai B | 0 | v | 5 | Llangeinor A | M Scriberras |
*** Thursday 16th April *** | |||||
Premier Division | |||||
Red Valley | 4 | v | 0 | Llangeinor | P Williams |
Reserve Division | |||||
Pencoed | 5 | v | 1 | Brynna | S Davies |
U14 Division | |||||
Bryntirion A | 2 | v | 4 | Llan A | M Scriberras |
Bryntirion B | 0 | v | 5 | Bridgend A | A Allin |
Llangynwyd B | 0 | v | 5 | Pencoed A | K Thomas |
U12 Division | |||||
Maesteg Park | 5 | v | 1 | Penyfai | N Smith |
*** Saturday 18th April *** | |||||
Celtic Tyres Premier Cup 1/2 Finals | |||||
Penyfai | 1 | aet | 1 | FC Maesteg | R Davies |
Penyfai won 6-5 on penalties |
|||||
Sarn | 5 | v | 1 | Maesteg Park | S Davies |
Premier Division | |||||
Bryncae | 3 | v | 3 | Tondu | B McGlinchey |
Red Valley | 3 | v | 2 | Carne Rovers | L Walker |
Reserve Division | |||||
Broadlands | 4 | v | 0 | Bryncae | C Jones |
Garw | 2 | v | 3 | Maesteg Park | L Barnard |
Llangeinor | 3 | v | 1 | FC Maesteg | G Maddocks |
Pencoed | 4 | v | 0 | Tondu | R Preece |
Brynna - Free Date | |||||
U16 Division | |||||
Bridgend B | 1 | v | 0 | Bridgend A | P Williams |
Bryntirion | 9 | v | 0 | Brackla | J Burns |
Cefn | 5 | v | 3 | Maesteg Park | |
Pencoed A | 3 | v | 4 | Llangeinor B | L Haines |
Penyfai A | 1 | v | 6 | Pencoed B | T Roberts |
U14 Division | |||||
Brackla | 1 | v | 8 | Llan A | P Williams |
Llangeinor B | 1 | v | 4 | Bridgend A | D Smith |
Maesteg Park | 0 | v | 8 | Bryntirion A | N Smith |
Pencoed A | 1 | v | 1 | Aberkenfig | R Preece |
Penyfai A | 5 | v | 0 | Bridgend B | M Rushmere |
U12 Division | |||||
Brackla | 0 | v | 8 | Maesteg Park | P Jacka |
Brynna | 2 | v | 4 | Llan | A Allin |
Llangeinor | 4 | v | 3 | Bryntirion | S Smith |
*** Monday 20th April *** | |||||
U16 Division | |||||
Brackla | 4 | v | 2 | Llangeinor B | C Jones |
Bryntirion | 9 | v | 0 | Pencoed A | P Williams |
Llangynwyd A | 6 | v | 1 | Bridgend B | S Smith |
*** Tuesday 21st April *** | |||||
Court Coleman Reserve Division Cup 1/4 Finals | |||||
Pencoed | 3 | v | 0 | Bryncae | S Davies |
Premier Division | |||||
Brackla | 6 | v | 0 | Llanharan | D Woodward |
Llangeinor | 1 | v | 0 | FC Maesteg | L Barnard |
Penyfai | 2 | v | 4 | Bryncae | R Davies |
Red Valley | 9 | v | 1 | Gilfach. Mods | I Holloake |
Tondu | 1 | v | 1 | Broadlands | B McGlinchey |
Reserve Division | |||||
Brynna | 1 | v | 3 | Llangynwyd | A Allin |
U14 Division | |||||
Bryntirion B | 1 | v | 8 | Maesteg Park | R Preece |
Llan B | 5 | v | 0 | Aberkenfig | K Thomas |
Pencoed A | 1 | v | 3 | Llan A | P Williams |
Penyfai B | 1 | v | 2 | Llangeinor A | P Jacka |
U12 Division | |||||
Brynna | 0 | v | 4 | Pencoed | L Haines |
Llangeinor | 7 | v | 2 | Brackla | M Scriberras |
Maesteg Park | 9 | v | 2 | Bryntirion | J Burns |
*** Wednesday 22nd April *** | |||||
Reserve Division | |||||
Bryncae | 3 | v | 2 | Penybont | I Hollyoake |
FC Maesteg | 2 | v | 4 | Llangeinor | J Dobbins |
U16 Division | |||||
Bridgend A | 1 | v | 2 | Pencoed B | R Preece |
Bridgend B | 2 | v | 2 | Cefn | P Jacka |
Llan A | 7 | v | 0 | Llan B | J Burns |
Llangeinor A | 1 | v | 3 | Bryntirion | M Baker |
Penyfai B | 0 | v | 2 | Llangeinor B | M Scriberras |
*** Thursday 23rd April *** | |||||
Premier Division | |||||
Red Valley FC | 5 | v | 2 | Bryncae | G Smart |
Reserve Division | |||||
Pencoed | 7 | v | 0 | Garw | S Davies |
U14 Division | |||||
Penyfai A | 4 | v | 2 | Bryntirion A | A Allin |
*** Saturday 25th April *** | |||||
Court Coleman Reserve Division Cup 1/2 Finals | |||||
Pencoed | 2 | aet | 1 | Maesteg Park | L Barnard |
Premier Division | |||||
Brackla | 0 | v | 2 | Red Valley | B McGlinchey |
Carne Rovers | 3 | v | 3 | FC Maesteg | S Woodward |
Gilfach MODs | 1 | v | 1 | Tondu | I Hollyoake |
Sarn | 2 | v | 2 | Bryncae | C Jones |
Reserve Division | |||||
Bryncae | 2 | v | 4 | Bettws | G Smart |
FC Maesteg | 5 | v | 2 | Penyfai | P Williams |
Garw | 4 | v | 3 | Cefn | R Davies |
Sarn | 7 | v | 4 | Broadlands | J Burns |
U16 Division Stan Norris Cup 1/2 Finals | |||||
Bryntirion | 5 | v | 0 | Llangeinor A | J Dobbins |
Brackla | 4 | v | 2 | Pencoed A | R Preece |
U16 Division | |||||
Llangeinor B | 5 | v | 0 | Aberkenfig | M Baker |
Penyfai B | 2 | v | 2 | Bridgend A | L Haines |
U14 Division | |||||
Brackla | 5 | v | 0 | Llangeinor B | D Smith |
Bridgend B | 0 | v | 2 | Bridgend A | R Preece |
Bryntirion A | 10 | v | 0 | Bryntirion B | M Rushmere |
Llan A | 4 | v | 0 | Pencoed B | N Smith |
Llangeinor A | 1 | v | 8 | Aberkenfig | P Jacka |
Maesteg Park | 0 | v | 4 | Llan B | J Burns |
Penyfai B | 3 | v | 4 | Pencoed A | P Williams |
U12 Division | |||||
Brackla | 12 | v | 3 | Bryntirion | M Scriberras |
Llangeinor | 4 | v | 2 | Llan | M Baker |
Maesteg | 13 | v | 1 | Brynna | K Thomas |
*** Monday 27th April *** | |||||
U16 Division | |||||
Llan A | 12 | v | 0 | Pencoed A | |
*** Tuesday 28th April *** | |||||
Premier Division | |||||
Gilfach MODs | 0 | v | 7 | Brackla | D Woodward |
Bryncae | 4 | v | 3 | Llangeinor | L Walker |
Fc. Maesteg | 1 | v | 1 | Maesteg Park | S Davies |
Sarn | 4 | v | 1 | Red Valley | R Davies |
Reserve Division | |||||
Bettws | 3 | v | 3 | Penybont | B McGlinchey |
Court Coleman Reserve Division Cup 1/2 Finals | |||||
Llangynwyd | 4 | v | 1 | Tondu | C Jones |
U16 Division | |||||
Aberkenfig | 1 | v | 9 | Pencoed B | M Baker |
Bridgend A | 4 | v | 1 | Llan B | T Roberts |
U14 Division | |||||
Brackla | 1 | v | 6 | Pencoed A | M Scriberras |
Bryntirion B | 0 | v | 13 | Aberkenfig | P Williams |
Llangeinor A | 0 | v | 4 | Llan A | J Burns |
Pencoed B | 1 | v | 4 | Bryntirion A | L Haines |
Penyfai A | 7 | v | 1 | Llan B | A Allin |
U12 Division | |||||
Bryntirion | 0 | v | 2 | Penyfai | P Jacka |
Maesteg Park | 13 | v | 1 | Brackla | S Smith |
*** Wednesday 29th April *** | |||||
Reserve Division | |||||
FC Maesteg | 2 | v | 2 | Sarn | B McGlinchey |
Bryncae | 1 | v | 3 | Llangeinor | J Dobbins |
U14 Division | |||||
Aberkenfig | 5 | v | 5 | Bridgend A | P Williams |
Penyfai B | 2 | v | 4 | Maesteg Park | P Jacka |
*** Thursday 30th April *** | |||||
Nathaniel Car Sales Open Cup Semi Finals
|
|||||
Brackla | 7 | v | 1 | Pencoed | S Davies |
Reserve Division
|
|||||
Llangynwyd | 7 | v | 0 | Tondu Robins | C Jones |
U16 Division | |||||
Brackla | 0 | v | 4 | Llangynwyd A | T Roberts |
U12 Division | |||||
Llangeinor | 0 | v | 1 | Penyfai | M Scriberras |